مراقبه ی دریا

» مراقبه ی دریا

در این مراقبه شرایط عمومی مراقبه را طبق پست قبل رعایت بفرمایید.


ابتدا درازکش ، رو به بالا قرار می گیریم . چشمها را به آرامی می بندیم چرا که تند بستن چشمها تولید سیگنال بتا کرده و مراقبه را کم عمق می کند . پاها نیز به عرض شانه باز هستند . تمام عضلات بدن را از کف پا تا سر وانهاده و ریلکس می کنیم . بعد از اینکه حدود پنج دقیقه عضلات را ریلکس کردیم باید تصور کنیم که در کنار دریا روی شن های ساحل دراز کشیده این و کف پای ما رو به دریاست . موسیقی صدای دریا می تواند به عمق مراقبه کمک کند . تصور می کنیم که دریا چگونه با موج های خود شنهای زیر پای ما را خالی می کند . به آرامی پای ما پایینتر می رود . هر بار موجها کمی جلوتر می آیند تا جایی که تا گردن و سر ما هم می رسند و شنهای زیر بدن ما را خالی کرده با خود به سمت دریا می برند . بعد از حدود دو دقیقه از تصور موج ها ، تصور می کنیم که دریا کم کم ما را به طرف خویش می کشد . نفسهایمان آرام و عمیق باید باشند . ( اگر از موسیقی صدای دریا استفاده می کنید باید دو نکته را رعایت کنید نخست اینکه موسیقی در اتاق پخش شود و به صورت هندزفری در گوش نباشد و دیگر اینکه حدود سی دقیقه موسیقی دریا لازم است اگر موزیک شما کمتر بود می توانید آن را روی تکرار تنظیم کنید ) دریا آرام آرام ما را به سوی خود کشیده و ما بر سطح آب شناور می شویم . ( زمان در تمرین ظهر است در یک روز ابری به صورتی که نور خورشید مستقیم به ما نمی تابد ) با صدای دریا و همراه موج های کوچک و منظم به سمت وسط دریا کشیده می شویم . حدود ربع ساعت را در جایی از دریا که از ساحل به قدری دور است که ساحل دیده نمی شود می مانیم و از امواج آرامی که بر پشت بدنمان خورده و آن را ماساژ می دهند لذت می بریم . بعد از آن کافیست که اراده کنیم که می خواهیم به سمت ساحل برگردیم . موسیقی تمام شده باشد یا نه ، دریا ما را آرام به سمت ساحل هدایت خواهد کرد . به یاد داشته باشیم که دریا فوق العاده امین است و به محض اراده ی ما ، ما را به سمت ساحل خواهد برد . رفتن به سمت ساحل را هم با آهستگی و حوصله تصور می کنیم . تا زمانی که بر روی شنها قرار بگیریم و تنها خیسی آب را و گرمی و لطافت شنها را حس کنیم . در این زمان از تمرین ، آهسته انگشتان دست و پا را تکان داده و بعد از آن چشم ها را باز می کنیم .


این تمرین فواید بسیاری دارد که کمترین آنها ، آرام کردن روح و تن می باشد . تمرین برای افرادی که خوب انجامش دهند ، ادامه دارد و در آینده ادامه ی آن را ذکر خواهم کرد . این تمرین شروع شناخت ویژگیهای روحانی ما می باشد و بسیار قدرتمند و مفید است ، خواهش می کنم سادگی آن را ننگرید بلکه حداقل یک بار انجام بدهید تا ببینید یک تمرین ساده تا چه میزان می تواند به آرامش شما کمک کند . اکثر تمرینها نیاز به تکراری چندباره برای نتیجه دادن دارند ولی این تمرین نتایج خودش را در دفعه ی اول نشان می دهد .


یادتان باشد اگر کسی از اعضای خانواده گفت که چقدر آرام شده ای ؟! با لبخند به او بگویید تمرین مراقبه ی دریا را انجام داده ام .


موفق باشید

با سپاس

محسن نامدارزاده

م.ن.صفا

تگ ها :   سبک زندگی
آخرین مطالب این وبلاگساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان
Buy website Traffic
Buy Website Traffic Cheap
Buy Real Traffic  ساخت وبلاگ رایگان